Cəlilabadda kartof istehsalçıları və ixracatçıları ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi tərəfindən Cəlilabad rayonunda kartof ixracına hazırlıq, ixracın təşkili və qarşıda duran məsələlərin həlli ilə bağlı işlərin aparılması mövzusunda görüş keçirilib.
Görüşdə Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin rəhbərliyi və nümayəndələri, eyni zamanda bələdiyyə üzvləri və fermerlər iştirak ediblər.
Tədbirdə ixracın çevik təşkil edilməsi məqsədilə tənzimləmə işlərinin koordinasiyası, inzibatçılığın təkmilləşdirilməsi, fermerlərin maarifləndirilməsi istiqamətində Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi tərəfindən mütəmadi olaraq görüşlərin keçirildiyi və sahibkarlara metodiki köməklik göstərildiyi iştirakçıların diqqətinə çatdırılıb.
Görüş zamanı ixrac əməliyyatları, idxal tələbləri, karantin tətbiq edilən zərərverici orqanizmlər haqqında ətraflı məlumat verilib.
Sonda iştirakçıların sualları cavablandırılıb.