Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizdə həyata keçirilən dayanıqlı sosial-iqtisadi inkişaf kursunun başlıca prioritetlərindən biri kimi əhalinin sağlamlığının qorunması və qida təhlükəsizliyinin təmin edilməsi istiqamətində reallaşdırılan ardıcıl və məqsədyönlü tədbirlər davam etdirilməkdədir. Lakin, bəzi hallarda ictimai iaşə
Avropa və Aralıq Dənizi Bitki Mühafizəsi Təşkilatının (EPPO) Fransa Respublikasının Paris şəhərində 68-ci sessiyasında “Bitki sağlamlığında məsafədən zondlama” mövzusunda tədbiri keçirilib. Tədbir iştirakçıları qlobal fitosanitar sahədə bir çox məsələləri müzakirə edib. Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyini tədbirdə Bitki s
Oktyabrın 12-də Azərbaycanda Qida Təhlükəsizliyi İnstitutunda qida sahəsində fəaliyyət göstərən 30-dan çox pərakəndə satış müəssisələrinin rəhbərlərinə qida təhlükəsizliyi ilə bağlı təlimə başlanıb. İki gün davam edəcək təlimin birinci günündə təlimçilər “Qida zənciri boyunca qida təhlükəsizliyi", "Qida məhsulları necə təhlükəli ola
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) “Sağlam məktəbli” maarifləndirici layihəsinə start verib. Layihə Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi İnstitutu, AQTA-nın Bakı Şəhəri İdarəsi və Təhsil Nazirliyinin Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin əməkdaşlarının iştirakı ilə həyata keçirilir. Layihə çərçivəsində oktyabırın 12-si Nəsimi r
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin sədri Qoşqar Təhməzli Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının (ÜST) Azərbaycan Respublikası üzrə yeni nümayəndəsi Hande Harmancı ilə görüşüb. Agentlik sədri xanım Hande Harmancını Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının Azərbaycan Nümayəndəliyinin rəhbəri vəzifəsinə təyin olunması münasibətil
Dəyərli iş adamları! Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikasının ərazisində bitki və bitkiçilik məhsullarının zərərli orqanizmlərdən qorunması, o cümlədən ətraf mühitin və əhalinin sağlamlığının mühafizə edilməsi məqsədilə Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi ölkəyə idxal olunan aqrokimyəvi maddələrin və pestisidlərin müvafiq keyfiyyət standartlarına uyğunluğuna və
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi İnstitutunda yüksək məvacibli vakant vəzifələrin tutulması üçün müsahibə elan olunur. Müsahibədə təcrübəli, peşəkar hüquqşünaslar, insan resursları və informasiya texnologiyaları sahəsində təcrübəsi olan mütəxəssislər iştirak edə bilərlər. Müraciət etmək istəyən namizədlər 02.10.2018-ci il tarixindən
Oktyabr 1-də Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi İnstitutunda qida təhlükəsizliyi və fitosanitar nəzarətlə bağlı təlimə start verilib. İki gün davam edəcək təlimin birinci günündə qida təhlükəsizliyi üzrə beynəlxalq ekspert Qordana Ristiç və fitosanitar nəzarət üzrə ekspert Aleksa Obradoviç “Risk əsaslı yoxlama – ümumi yanaşma və Av
26 sentyabr 2018-ci il tarixində saat 08:00 radələrində Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinə DİN-in Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən (BDYPİ) daxil olmuş məlumat əsasında BDYPİ YPXA-nın Qaradağ rayonu ərazisində yerləşən postunda 28.11.1969-cu il təvəllüdlü Biləsuvar rayon Xirmandalı kənd sakini Əli İxtiyar oğlu Quliyevin idarə etdiyi “Mercedes Benz&
Quduzluq insan və heyvanlar üçün ciddi təhlükə törədən virus mənşəli xəstəlikdir. Xəstəlik törədiciləri ətyeyən vəhşi heyvanlardır. Bu heyvanlar sahibsiz itlər və digər heyvanlarla təmasda olduqlarından quduzluq xəstəliyinin yayılmasının qarşısının tam alınması mümkün olmamışdır. Müxtəlif məqsədyönlü tədbirlərin həyata keçirilməsinə b
Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi sahibkarlar üçün növbəti maarifləndirici videoçarx hazırlayıb. Videoçarxda qida sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlıq subyektlərinin öz fəaliyyətlərini daha səmərəli və innovativ şəkildə həyata keçirmələri üçün qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq qida təhlükəsizliyi qeydiyyatından
2018-ci il 29 noyabr – 2 dekabr tarixlərində Türkiyənin ev sahibliyi ilə “Dünya Halal Zirvəsi və 6-cı İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı Halal Sərgisi” təşkil olunacaq. Sərgidə maliyyə, turizm, kosmetika, tibb, kimya, qablaşdırma, islam həyat tərzi və mühafizəkar moda, cihazqayırma və s. kimi sahələrdə 250-dən çox beynəlxalq firmanın iştirakı nəzərdə tutulub. Təşki