AQTA koronavirusun profilaktikası çərçivəsində monitorinqləri davam etdirir
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) tərəfindən qanunvericiliyin tələblərinə, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədilə ictimai iaşə obyektlərində reydlər davam etdirilir.
Nəzarət tədbirləri çərçivəsində 15 fevral 2021-ci il tarixində ölkə üzrə 466 ictimai iaşə obyektində 791 monitorinq keçirilib. Monitorinqlər zamanı 35 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub. Aşkar olunmuş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
1. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Müzəffər Həsənov, ev.1 m. ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Yusubov Cavidə məxsus çay evi;
2. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Məhəmməd Hadi küçəsi ilə Sarayevo küçəsi kəsişməsində yerləşən, fiziki şəxs Əsgərov Vasif Asif oğluna məxsus restoran;
3. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Qara Qarayev pr., ev.103, 2380-ci məhəllədə yerləşən, fiziki şəxs Nəsibov Ayaz Niyaz oğluna məxsus kafe;
4. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ə. Əliyev, ev 69A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Seyfullayev Ceyhun Qüdrət oğluna məxsus “Şerif Restopub” restoranı;
5. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, H. Əliyev küç, ev 22 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Yusifov Anara məxsus “Mersin pizza” kafesi;
6. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Qədirbəyova, ev 63A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Dəmirov Elsevər Telman oğluna məxsus “Xəlifə” çay evi;
7. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Həsənoğlu 809 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Toros" firmasına məxsus restoran;
8. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Əhməd Rəcəbli, ev 16A M ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Orxan Elburus oğluna məxsus “Salam Baku” restoranı;
9. Bakı şəhəri, Səbail rayonu , S. Vurğun 16 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Ağamalıyev Orxan Musa oğluna məxsus “Mugs Coffe and Food” kafesi;
10. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, R. Bağırov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Fərəcullayev Vüsal Bayram oğluna məxsus “Şahin” kafesi;
11. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Mir Mahmud Kazımovski ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qurbanov Qüdrət Möhbalı oğluna məxsus “Buğda Lounge” restoranı;
12. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, Lökbatan ştq-da yerləşən, fiziki şəxs Hacıyev Bəhruz Rafiq oğluna məxsus kafe;
13. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Çobanzadə 218 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Süleymanov Anar Nürəddin oğluna məxsus kafe;
14. Kürdəmir rayonu, Heydər Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Mazakov Qabil Təvəkgül oğluna məxsus kafe;
15. İsmayıllı rayonu, Ələkbərzadə küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Cavadzadə Ağasəf Sərvər oğluna məxsus kafe;
16. İsmayıllı rayonu, Ələkbərzadə küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Əzimov Mehman Babəli oğluna məxsus kafe;
17. Kürdəmir rayonu, Heydər Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Kərimov Asif Səid oğluna məxsus kafe;
18. Tovuz rayonu, Ağstafa şəhəri, Vurğun qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Əsgərov Əli Sərkar oğluna məxsus kafe;
19. Tovuz rayonu, Şəmkir şəhəri, Dəllər kəndində yerləşən, fiziki şəxs Sadıqov Elnur Namiq oğluna məxsus kafe;
20. Göygöl rayonu, Gəncə-Göygöl şosesində yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Ceyhun Həmzə oğluna məxsus restoran;
21. Gəncə şəhəri, Gülüstan qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Qaffar Nurəddin oğluna məxsus restoran;
22. Göygöl rayonu, Aşıqlı (Göygöl) kəndində yerləşən, fiziki şəxs Əliyev İlham Nizami oğluna məxsus kafe;
23. Göygöl rayonu, Toğanalı qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Məhərrəmov Cabir Qurban oğluna məxsus kafe;
24. Ucar rayonu, Alpout kəndində yerləşən, fiziki şəxs Tağıyev Asif Səhrab oğluna məxsus kafe;
25. Bərdə rayonu, Zöhrabbəyov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Həsənov Kamal Əlif oğluna məxsus çay evi;
26. Bərdə rayonu, Hacıbəyov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Hüseynov Orxan Xasay oğluna məxsus kafe;
27. Masallı rayonu, Musakücə kəndində yerləşən, fiziki şəxs Cabbarova Nazilə Tapdıq qızına məxsus “Tut Bağı” restoranı;
28. Salyan rayonu, Bakı Astara şosesi ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Təhməzov Ruslan Mehrab oğluna məxsus kafe;
29. Salyan rayonu, Ələt Astara yolu ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Abasov Əlipaşa Əslan oğluna məxsus kafe;
30. Hacıqabul rayonu, Navahı kəndində yerləşən, fiziki şəxs Zeynalov Cavid Zakir oğluna məxsus kafe;
31. Hacıqabul rayonu, Navahı kəndində yerləşən, fiziki şəxs Nurəliyev Sahib Sahil oğluna məxsus yemekxana;
32. Zaqatala rayonu, Aşağı Tala kəndində yerləşən, fiziki şəxs Uluxanov Nurullah Əziz oğluna məxsus kafe;
33. Zaqatala rayonu, Yuxarı Tala kəndində yerləşən, fiziki şəxs Qardaşov Ramis Murtuzəli oğluna məxsus kafe;
34. Quba rayonu, Vəlvələ kəndində yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Bayram Məmməd oğluna məxsus restoran;
35. Abşeron rayonu, Xırdalan şəhərində yerləşən, fiziki şəxs Sərdarlı Zöhrab Altay oğluna məxsus "Manqal city" kafesi.