Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi İnstitutunda ilk dəfə olaraq fitosanitar sahədə fəaliyyət göstərəcək yeni Çadır tipli Səyyar Fitosanitar Laboratoriya işə başlayıb.
Ölkəmizdə qida təhlükəsizliyinin təmin edilməsi sahəsindəki vəziyyətə həsr olunan videoçarx “Yeni videolar Kodeks Etimad Fondunun təsirlərini nümayiş etdirir” sərlövhəli məqalə ilə birlikdə Kodeks Alimentariusun veb-saytında yayımlanıb.
Milli Məclisin deputatı, Əməkdar həkim Rəşad Mahmudov da “Şəkəri azalt, ömrünü uzat!” kampaniyasına qoşulub.
AQTA tərəfindən növbəti, “Şəkərin azaldılması orqanizmimizə necə təsir edəcək?” mövzusunda videoçarx hazırlanıb. Videoçarxda şəkər qəbulunu azaltmağın 7 əsas faydasından bəhs olunub
Əməkdar məşqçi, “Qarabağ” Futbol Klubunun baş məşqçisi Qurban Qurbanov da “Şəkəri azalt, ömrünü uzat!” kampaniyasına qoşulub. Q.Qurbanov Agentliyin kampaniyaya dəstək olaraq etdiyi videomüraciətdə hər kəsi, xüsusilə də idmançıları bu kampaniyaya qoşulmağa çağırıb.
Xalq artisti, xanəndə Mənsum İbrahimov da kampaniyaya qoşulub. Muğam ustası Agentliyin “Şəkəri azalt, ömrünü uzat!” kampaniyasına dəstək olaraq vətəndaşlara sağlam həyat tərzi üçün şəkəri azaltmağı tövsiyə edib.
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi bitki mühafizə vasitəsi, pestisid və bioloji preparatların istehsalı, idxalı, ixracı, daşınması, saxlanılması, satışı və tətbiqi ilə bağlı qaydalara əməl olunması, baş verə biləcək təhlükələrin qarşısının alınması və digər zəruri tədbirlərin icrası məqsədilə əhali arasında geniş təbliğat-təşviqat işlərini davam etdirir.
Azərbaycan Respublikası Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin sədri Qoşqar Təhməzli ilə Rusiya Federasiyasının Baytarlıq və Fitosanitar Nəzarət üzrə Federal Xidmətinin rəhbəri Sergey Dankvert arasında videokonfrans formatında görüş olub.
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi “Şəkəri azalt, ömrünü uzat!” kampaniyasını davam etdirir.
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi tərəfindən həyata keçirilən “Şəkəri azalt, ömrünü uzat!” kampaniyası davam edir.
Çox vaxt verdiyimiz qərarlar aldığımız məlumatların keyfiyyəti ilə müəyyənləşir. Şəkər istehlakını azaldıb-azaltmamağımızla bağlı verəcəyimiz qərar da şəkərli qidaların sağlamlığımıza göstərdiyi təsirlər barədə düzgün, etibarlı və elmi məlumatlara əsaslanmalıdır.